Egzamin na niższe stopnie kyu 07.06.2017

Egzamin 07.06.2017I-sza część sesji egzaminacyjnej w ŁKKK 07.06.2017: egzamin na niższe stopnie KYU junior i senior

W dniu 07.06.2017, gościł w głównym Dojo ŁKKK, nasz Branch Chief Shihan Krzysztof Borowiec V Dan z Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Koronea. Wizyta Shihan w ŁKKK, związana była z egzaminem na niższe stopnie kyu junior i senior.

Wszyscy, którzy zdecydowali się podejść do egzaminu z Łódzkiego Dojo oraz z Dojo Piątek, zakończyli go z wynikiem pozytywnym. Senpai którzy wyróżniali się w sposób szczególny oraz wykazali się dużym zaangażowaniem podczas egzaminu, Shihan nagrodził poprzez obdarowanie ich nowo wydanym informatorem dla naszego Branch.

Shihan jak zawsze i tym razem, położył szczególny nacisk podczas egzaminu na sprawdzian umiejętności technicznych, sprawności ogólnej oraz wiedzy ogólnej na temat karate kyokushin/shinkyokushin.  Podkreślał, że zasady które obowiązują w karate kyokushin/shinkyokushin, ujęte przez Masutatsu Oyama w Dojo Kun, zbudowane są w oparciu o Kodeks Samuraja Bushido. Dlatego w sposób szczególny, postępowanie i zachowywanie się Karateka Kyokushin musi być oceniane przez nauczających Sensei.

Natomiast takie wartości i postawy jak  godność, lojalność, honor, szacunek do Sensei oraz innych ludzi i kolegów, powinny niezmiennie dominować w naszym życiu. Jesteśmy wdzięczni Shihan za kolejną lekcję i poświęcony nam czas.

Zapraszamy do galerii-kliknij

Osu!