Egzamin na niższe stopnie kyu junior i senior w Dojo ŁDK ŁKKK- 09.01.2019

Kolejna sesja egzaminacyjna w naszym Dojo już przeszła do historii. To następny ważny dzień w życiu ŁKKK. Nasi adepci zdobyli kolejne wyższe stopnie kyu. To nagroda za poświęcone godziny treningu, wylany pot i niejednokrotnie ronione łzy. Dlatego wielkie gratulacje dla każdego kto zdecydował się podejść do egzaminu i wielkie Osu!
Egzamin to jednocześnie kolejna lekcja której udzielił nam Shihan Krzysztof Borowiec z KKKK Koronea, nasz Branch Chief. Jedna z myśli przewodnich, o której tym razem rozważał Shihan to :

„ Poszukuj inspiracji i wiedzy w swoim treningu karate kyokushin w różnych dyscyplinach sportu i sztukach walki, abyś mógł utrzymywać wysoki poziom sprawności fizycznej i umysłowej, nie tylko wtedy kiedy jesteś młody, ale także w tym czasie gdy nie będziesz już pierwszej młodości”.

Shihan przypomniał nam także, jak bardzo duże znaczenia ma relacja pomiędzy uczniem a nauczycielem w Dojo a także poza nim. Gdzie jednymi z najważniejszych wartości są niezmiennie lojalność, zaufanie i szacunek. Podkreślał także, że budowane relacje to nie tylko koleżeństwo. Tworzą się w Dojo relacje na innym i wyższym poziomie wartości. To relacje szczególnie cenne, to relacje przyjaźni, które w dzisiejszym świecie przechodzą trudną próbę. Nierzadko weryfikacja ich kończy się katastrofą emocjonalną. To następna myśl, nawiązująca także do sentencji Sosai Mas.Oyama z książki The Kyokushin Way w rozdziale -Rola dobrych obyczajów:

„Egoizm i chciwość powodują, że ludzie zapominają o szacunku dla innych i gwałcą zasady ustalone dla utrzymania pokoju i przyjaźni”

Niech żałują Ci, których nie było.
W przygotowaniu jest film z egzaminu. Lada chwila pojawi się na naszym profilu YouTube ŁKKK.

Osu!