Egzamin na niższe stopnie kyu junior i senior, w Dojo ŁDK ŁKKK 13.06.2018

Już po raz kolejny, gościliśmy na egzaminie, Branch Chiefa WKO, Shihan Krzysztofa Borowca z Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Koronea. Test z wynikiem pozytywnym ukończyli wszyscy zdający, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Ideą egzaminów prowadzonych w naszym Dojo od wielu lat przez Shihan Krzysztofa, to głównie sprawdzian technicznych umiejętności adeptów karate i korygowanie popełnianych w tym aspekcie błędów. Samodoskonalenie i praca nad pokonywaniem własnych ograniczeń leży u podstaw sztuk walki.

Kolejny bardzo ważny obszar egzaminu, będący zawsze stałym punktem programu, to uświadamianie każdorazowo ćwiczącym, jak ważne i istotne w sztukach walki są aspekty związane z kształtowaniem sfery mentalnej oraz praca nad własną osobowością w oparciu o zasady moralne.  Główne źródła tych zasad dla każdego karateka to Dojo Kun Kyokushin (przysięga Dojo) oraz wybrane elementy kodeksu Bushido (Kodeks Samuraja).

Egzaminy prowadzone przez Shinan Krzysztofa, to także lekcje. Jak mawiali Samurajowie „Nasza mądrość jest wynikiem pozyskiwania wiedzy od innych”. Mądrość była dla Samuraja jednym z głównych filarów życia na Jego niebezpiecznej drodze. Dlatego wdzięczni jesteśmy Shihan, że mógł być z nami po raz kolejny i mogliśmy „czerpać wiedzę” z Jego bardzo bogatego doświadczenia.

W naszej klubowej galerii, na klubowej witrynie internetowej, znajduje się pokaźna kolekcja zdjęć. Zapraszamy do oglądania zdjęć galerii egzaminu.

Osu!