Egzamin na stopnie kyu junior i senior w DOJO ŁDK ŁKKK 05.06.2019

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z egzaminu

Nasz kolejny wspólny krok, na drodze karate kyokushin. Wykonaliśmy go w naszym Dojo 05.06.2019.
Młodsi i starsi senpai z ŁKKK, którzy zostali zakwalifikowani do egzaminu na kolejne stopnie kyu, zostali poddani testowi i ocenie, przez naszego Branch, Shihan Krzysztofa Borowca V DAN z KKKK Koronea.
Mimo upalnej aury, która powodowała dodatkowe utrudnienie dla zdających, jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych starszych i młodszych senpai, ponieważ wszyscy wykazali się odpowiednimi umiejętnościami, pozwalającymi Shihan Borowcowi promować każdego z nich na kolejne stopnie uczniowskie.
Jak mawiał Sosai Oyama, twórca Szkoły Kyokushin „Warto ćwiczyć, warto podejmować wysiłek i wyzwania, aby osiągać stawiane sobie indywidualne cele na drodze karate kyokushin, aby móc cieszyć się tymi zdobyczami. Te małe sukcesy, będące efektem pokonywania własnych słabości, nierzadko okupione bólem, łzami, wylanym potem, zniechęceniem, umożliwiają jednak w konsekwencji rozwój i dodają nowych sił witalnych i umysłowych każdemu z nas ćwiczących”.
Jeszcze raz szacunek dla naszych młodszych i starszych senpai za gotowość do podejmowania kolejnych wyzwań. Osu!

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z egzaminu

Każdy egzamin, to także możliwość spotkań i wspomnień. Wśród osób będących we władzach naszego klubu, są tacy, którzy pamiętają początki i rozwój karate kyokushin w Polsce. Jest to przestrzeń około 45 lat. Dlatego często wracamy wspomnieniami do lat ubiegłych, goszcząc Shihan Borowca. Warto pielęgnować wartościowe znajomości, tym bardziej takie, które związane są ze wspólnymi przeżyciami i życiowymi pasjami.
Kluby i organizacje tworzymy my, wszyscy karateka starsi i młodsi, wszyscy karateka Shihan Senpai i Sensei. Nie ma znaczenia i nie może mieć znaczenia czy Twoje aktualne zaangażowanie treningowe jest bardzo małe lub bardzo duże. Czy masz sukcesy sportowe czy ich nie masz, wynik rywalizacji to tylko czubek góry lodowej zanurzonej w bezkresie oceanu. Jak mawiał Sosai „Championem się bywa, mistrzem się jest”. Ważne, że należysz do rodziny karate kyokushin, identyfikujesz się z wartościami i zasadami szkoły oraz starasz się wdrażać to wszystko w swoim życiu i wypełniasz oczekiwania Sosai M.Oyamy zawarte w The Kyokushin Way.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z egzaminu

Cytat z The Kyokushin Way:„ Prawdziwa i mistyczna wielkość karate leży w głębi, zasięgu i mocy filozofii orientalnych, które za nim stoją. Orientalne podejście filozoficzne obecne jest w każdej technice karate. Przenika ono nasze systemy oddychania i medytacji. Przyświeca ono naszemu treningowi psychicznemu, a co najważniejsze stanowi podstawę naszej moralności. Wiele się nauczyłem od Tao, Konfucjanizmu i buddyzmu Zen ale największy dar, jaki z nich wziąłem, to pewność siebie. Świadomość, że moja droga jest drogą mędrców i filozofów dodaje mi odwagi i siły. Droga ta jest długa, a kryć może jeszcze wiele trudności; wierzę jednak, podobnie jak Mencjusz: „ Droga jest wzniosła i piękna. Prowadzi ona do Nieba. Jest ono bardzo daleko. Ale dlaczego nie mielibyśmy spróbować przybliżyć go przez codzienny choćby maleńki postęp?

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z egzaminu

Dziękujemy Shihan, że jesteś z nami nieprzerwanie od wielu lat i możemy wspólnie z Tobą kroczyć po drodze kyokushin. OSU!