Egzamin na stopnie kyu senior i junior-06.2014

W dniu 25.06.2014 odbył się w Łódzkim Klubie Karate Kyokushin egzamin na stopnie KYU Senior oraz Junior.  Przeprowadził go Branch Chief Shihan Krzysztof Borowiec 5 Dan z Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin.

Ta kolejna wizyta Shihana w Łódzkim Dojo na egzaminie, to jednocześnie kolejna lekcja Karate Kyokushin dla wielu z nas. Tak dla stawiających pierwsze kroki na drodze Budo jak i dla sensei oraz senpai z dużym stażem. Sprawdzian umiejętności karate oraz przekazywana wiedza dotyczyły różnych aspektów. Począwszy od umiejętności czysto fizycznych i wiedzy ogólnej, a ostatecznie na aspektach filozoficznych i duchowych karate kończąc. Takich jak głębia Shinkyokushin, wyrażana przez Shihan Midoriego słowami ”Należy doskonalić umysł poprzez trening karate, który ma nam pomagać w życiu i szerzeniu pokoju na świecie” oraz „Matryca kyokushin” jakim jest przesłanie Sosai Masutatsu Oyamy dla wszystkich karateka, w postaci Dojo-Kun Kyokushin.

Podczas egzaminu odbyła się także miła uroczystość dla dwójki senpai z ŁKKK. Senpai M. Antczak i Senpai P. Prykowski otrzymali z rąk Shihana certyfikaty, za pomyślnie zdany egzamin na wyższe stopnie kyu. Uczestniczyli w egzaminie, który był przeprowadzony w Dojo Shihan Borowca w Kielcach w dniu 13.06.2014.

Zdjęcia z egzaminu dostępne są w naszej galerii. Zapraszamy do oglądania.

Osu!