Geneza ŁKKK i Kyokushin w Łodzi

nazwa po japońsku i logo łkkkŁódzki Klub Karate Kyokushinkai  jest kontynuatorem tradycji Karate Kyokushinkai w Łodzi. Początki istnienia szkoły Karate Kyokushin w Łodzi, datowane są na połowę lat 70-tych. Na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat klub przeżywał zarówno wzloty jak i upadki. W latach 70-tych i 80-tych nastąpił okres wielkiego rozwoju, kiedy liczba ćwiczących sięgała prawie 1000 osób, a adepci karate ćwiczyli swoje umiejętności w kilkunastu grupach treningowych o różnym poziomie zaawansowania. Klub prowadził także treningi Tai Chi, Samoobrony, Ju Jitsu, Aikido, Boksu oraz Tańca Towarzyskiego. Wybrana grupa zawodników mogła korzystać z dodatkowych zajęć na siłowni. Przy klubie prowadzono także wielobranżową działalność gospodarczą. Wypracowane środki przeznaczane były na wspieranie statutowej działalności ŁKKK. Liderem klubu był w tamtym czasie sensei Jerzy Boretti, który aktualnie pełni w klubie funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Kiedy następcą sensei Jerzego został sensei Maciej Sokołowski obszar i zakres działalności klubu prowadzone były w zdecydowanie mniejszym zakresie. Obecnie trzon Łódzkiego Klubu Karate Kyokushin stanowią ich uczniowie, którzy z wielkim powodzeniem starają się odbudować dawną pozycję Kyokushin w tym mieście. Decydujące role w Zarządzie klubu i Komisji Rewizyjnej od początku jego istnienia odgrywają osoby, które związane są z Karate Kyokushinkai w Łodzi od lat siedemdziesiątych.

W okresie odbudowy karate kyokushin w Łodzi po roku 2007, szczególnie należy docenić następujące osoby: sensei Konrada Stolarka, sensei Sławomira Rybińskiego, sensei Jerzego Boretti, sensei Huberta Figlaka, senpai Tomasza Kurzaja, senpai Marcina Antczaka.

W 2010 roku Łódzki Klub Karate Kyokushin został członkiem Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, jednocześnie wstępując w szeregi największej organizacji karate na świecie World Karate Organization NPO Shinkyokushinkai pod kierownictwem byłego mistrza świata shihan Kenji Midori.

Aktualnie główne Dojo ŁKKK, mieści się przy ścisłym centrum miasta, w  Szkole Podstawowej T.O. „Edukacja” na ul. Inżynierskiej 2/4 w Łodzi. Sala gimnastyczna znajduje się na parterze budynku. Budynek szkoły przylega do parku im. ks. J. Poniatowskiego. Jest to rozległy teren zielony ze stawem, amfiteatrem, placem zabaw oraz miejscem do spacerowania i biegania. Nieopodal mieści się Centrum Handlowe Pasaż Łódzki, z rozległym miejscem parkingowym . Klub prowadzi zajęcia dla wszystkich grup wiekowych i stopni wtajemniczenia. Dla dzieci od piątego roku życia, młodzieży, dorosłych i seniorów. Dla osób początkujących, średnio zaawansowanych, zaawansowanych oraz zawodników.