Mistrzostwa Międzyklubowe Karate Shinkyokushinkai w Tarnowie– 12.2012

W sobotę 8 grudnia odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Międzyklubowe organizowane przez Tarnowski Klub Sportowy Kyokushin Karate. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowo – organizacyjnym. Wielu zawodników startujących w tych mistrzostwach to kadrowicze kraju i medaliści ostatnich Mistrzostw Europy. Walki odbywały się w wielu kategoriach wagowych i rocznikowych w konkurencji Kata i Kumite z podziałem na kategorie damskie i męskie (dzieci, młodzików, kadetów, juniorów i seniorów). W sumie występowało 120 pozycji medalowych, startowało prawie 350 zawodników z 30 klubów.  Niewątpliwie była to jedna z największych imprez karate w Polsce.  W czasie turnieju odbył się ponad półgodzinny blok pokazowy, który wielu widzom dostarczył sporą dawkę emocji i wrażeń. Turniej oglądało ponad 500 osób.

W konkurencji kumite (walka) w kategorii do 80 kg startował zawodnik z Łodzi Maciej Jończyk, który zajął 2 miejsce. Maciek w pierwszej rundzie otrzymał wolny los i kwalifikację do ćwierćfinału. W turnieju stoczył łącznie 3 walki, wszystkie z bardzo wymagającymi zawodnikami. Pierwszą w ćwierćfinale z Piotrem Mamla 1 dan z Mysłowic zakończoną efektowną techniką kaiten geri w ostatnich sekundach pojedynku za którą otrzymał wazari, drugą w walce o finał z reprezentantem Rzeszowskiego Klubu Sportów Walki „System” Kazimierzem Gębalą zakończoną w zaledwie 37 sekund podczas której dwa razy otrzymał wazari i ostatecznie ippon za technikę mae geri jodan i hiza geri chudan. W finale nasz zawodnik uległ bardzo utytułowanemu zawodnikowi z Radzymina Patrykowi Kostrzewie.

W zawodach w Tarnowie oraz w III Polish Open Dzieci, Kadetów i Juniorów który odbył się 9 grudnia w Lublinie nasz klub reprezentował również senpai Maciej Rożniata w kategorii 12-14lat powyżej 45kg. Młody zawodnik przegrał swoje pierwsze walki z cięższymi i dużo bardziej doświadczonymi przeciwnikami ale pokazał się z bardzo dobrej strony zbierając kolejne bardzo cenne doświadczenia które na pewno zaprocentują w przyszłości.