Polish Open Shinkyokushin Carpathia Cup – Rzeszów 2013

W sobotę 12 grudnia reprezentacja naszego klubu w składzie Maciej Jończyk, Sebastian Balcer i Piotr Pytka brała udział w międzynarodowym turnieju Polish Open Shinkyokushin Carpathia 2013 odbywającym się jak co roku w Rzeszowie. Zawody organizuje cyklicznie Rzeszowski Klub Sportów Walki „System” pod kierownictwem sensei Janusza Wiśniewskiego. Impreza tradycyjnie przyciągnęła wielu utytułowanych zawodników ze wszystkich organizacji Karate Kyokushin zarówno z Polski jak i z zagranicy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, walki były bardzo zacięte i widowiskowe. Kumite full contact seniorów odbywało się w kategoriach wagowych -70kg, -75kg, -80kg, -90kg oraz +90kg. W zawodach startowało prawie 150 zawodników z 15 klubów.

W konkurencji kumite full contact w kategorii -80 kg startowało dwóch zawodników z Łodzi: Maciej Jończyk  zajął 2 miejsce. W ćwierćfinale pokonał przez ippon (mawashi geri gedan) zawodnika z Oyama Karate z Jasła, w półfinale po dogrywce zwyciężył decyzją sędziów. W finale nasz zawodnik walcząc z kontuzją prawej nogi po bardzo zaciętej i wyrównanej walce uległ reprezentantowi Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin Igorowi Lamotowi który w drodze do finału walczył jedynie raz (przeciwnik przez kontuzję nie wyszedł do walki półfinałowej).

W tej samej kategorii walczył również senpai Piotr Pytka – niestety nieszczęśliwie trafiony techniką ushiro mawashi geri jodan doznał kontuzji i musiał zakończyć swój start w zawodach. W kategorii -70kg Sebastian Balcer po długim i wyrównanym pojedynku w dogrywce przegrał decyzją sędziów. Zabrakło niestety wydolności ale jest to element który można szybko poprawić.

Zawody w Rzeszowie były ostatnim sprawdzianem przed kwalifikacjami do Mistrzostw Europy które odbędą się 23 lutego w Ełku.