Rekordowy wschodnioeuropejski obóz letni – Kraków 2008

W dniach 16-20 lipca 2008 roku na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się XXXV Wschodnioeuropejski Letni Obóz Karate Kyokushin, w którym wzięła udział rekordowa liczba ponad 350 uczestników z 16 krajów. Gośćmi specjalnymi byli Shihan Katsuhito Gorai oraz czołowy instruktor Honbu Dojo Sensei Artur Hovhannisian (Mistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata open). Program obozu przygotował Shihan Andrzej Drewniak. Asystentami byli Shihan Włodzimierz Rój, Sensei: Eugeniusz Dadzibug, Krzysztof Borowiec i Roman Kęska. Tłumaczem był sensei Andrzej Zacharski, który przyjechał z Japonii. Dodatkowo treningi kata prowadzili sensei: Jacek Czerniec, Wiesław Gwizd, Roman Woźniak, Jan Gruba, Remigiusz Karpiński.
Sensei Mizaras Algirdas z Litwy, sensei Norbert Racz ze Słowacji, sensei Marek Kubek z Austrii i sensei Robert Kern z Węgier, sensei Guntars Piebalgs z Łotwy oraz sensei Sławomir Urbańczyk z Niemiec byli honorowymi gośćmi.
W ostatnich dniach obozu odbyły się egzaminy. Obóz zakończyła Sayonara połączona z konkursem kabaretowym.
W zgrupowaniu po raz pierwszy uczestniczyła dwudziestoosobowa Kadra Narodowa.
Program obozu obejmował cztery treningi dziennie, w tym kihon, kata, kombinacje do walki, ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz trening z kijem. Organizatorem była Polska Organizacja Kyokushin Karate.
Planowany termin obozu w przyszłym roku: 22-26 lipiec 2009.
Łódzki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 5 senpai.Senpai Konrad wrócił z obozu z 1 DAN ,senpai Slawek z 1 KYU,senpai Wojtek i senpai Kamil z 3 KYU.

Zapraszamy do galerii.