XXXI Puchar Polski Seniorów, XI Puchar Polski Juniorów Młodszych i Młodzików – Biała Podlaska 12.2014

13 grudnia 2014 w nowo wybudowanej Hali PSW w Białej Podlaskiej odbył się XXXI Puchar Polski seniorów oraz XI Puchar Polski juniorów i młodzików z udziałem rekordowej liczby, około 400 zawodników z 87 ośrodków. Ze względu na dużą liczbę uczestników i wielkość sali konkurencje były rozgrywane jednocześnie na 4 matach. Z Łodzi wystartowało dwóch zawodników.  W swoim debiucie na turnieju tej rangi Maciek Rożniata zdobył III miejsce w kategorii „młodzik”. Stoczył 3 pojedynki: pierwszy wygrał bez większych problemów po 2- minutowej rundzie, drugi o wejście do półfinału po niezwykle zaciętej walce trwającej włącznie z dogrywką 4 minuty. Maciek wygrał dzięki ambicji i doskonałemu przygotowaniu fizycznemu. Przeciwnik w końcówce pojedynku praktycznie nie miał nic do powiedzenia. W trzecim pojedynku o wejście do finału dała się we znaki kontuzja prawej stopy, poza tym przeciwnik (późniejszy zwycięzca) był bardziej doświadczony i lepiej ułożony taktycznie. Maciek pokazał się z bardzo dobrej strony w drugim turnieju z rzędu i udowodnił, że zapał, pełne zaangażowanie na treningach i systematyczność przynoszą wymierne korzyści podczas startów. Jeżeli nadal tak będzie, w przyszłości może należeć do czołówki zawodników w Polsce w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy. Starszy z naszych zawodników Maciek Jończyk walczący w kategorii 80kg seniorów wygrał pierwszą walkę o wejście do 1/4 finału z zawodnikiem z Wrocławia. O wejście do półfinału stoczył wyrównany pojedynek z zawodnikiem z Zielonej Góry (fatum Zielonej Góry – na MP również przegrał z zawodnikiem z tego miasta). Przegrał decyzją sędziów 3-2. Szkoda, bo podejmując większe ryzyko i dając z siebie trochę więcej, w końcówce można było zmienić losy tego pojedynku i byłyby dwa medale. Ogólnie turniej stał na bardzo dobrym poziomie i jesteśmy ze startu bardzo zadowoleni. Wracamy pełni nowych doświadczeń i pracujemy dalej.

Zdjęcia z zawodów pochodzą ze zbiorów ŁKKK oraz onekyokushin.pl.