HISTORIA

43 Lata Karate Kyokushin w Łodzi-ostatnia aktualizacja 09.02.2018

Zapraszamy do zapoznania się, jak nam się wydaje, z pierwszym tego typu opracowaniem, dotyczącym próby zmierzenia się z naszą historią oraz z próbą wyjścia na prostą po kilku zawirowaniach.
To podsumowanie chronologiczne. Ograniczające się głównie do znaczących dat Karate Kyokushin w Łodzi, ma głównie na celu uporządkowanie przeszłości i teraźniejszości a także wskazanie burzliwych przełomów. Ale nie tylko.
1. Zdecydowaliśmy się dostarczyć naszym aktualnym i byłym członkom informacje, które związane są z drogą, którą stara się kontynuować Zarząd ŁKKK. Dotyczy to „linii dziedziczenia historii” i kontynuacji działań.
2. Chcemy wyprostować także w ten sposób pewne fakty, które pojawiły się i pojawiają się nadal w przestrzeni publicznej. Są one udziałem osób, które nie wiedzą za wiele na ten temat albo nie wiedzą wcale. Bazują często na przekazach nie z tej ręki. Często były to fakty odbiegające od prawdy albo jak kto woli mijały się z prawdą.
W czasach wielu zmian i dynamicznego rozwoju kyokushin w Łodzi, albo tych „guru przeszłości” jeszcze nie było lub mieli po kilka lat. Dzisiaj natomiast chcą uchodzić za autorytety.
Nie jest zbyt dobrze jeżeli adresatami przekazu lub informacji bywają osoby, które nie znają historii łódzkiego karate kyokushin, bo również w wielu przypadkach jeszcze się nie narodzili gdy historia była tworzona albo zainteresowały się karate kyokushin kilka lub kilkanaście lat temu. Wmówić im można wszystko, na temat osób które tworzyły historię i nadal ją tworzą, oraz wmówić to, co i jak było.
3. Jeżeli jakieś osoby pominęliśmy w tej okrojonej chronologii lub zmienione zostały przełomowe daty, wszystkich z góry przepraszamy. Nie było to na pewno intencją Zarządu ŁKKK. Powstałe błędy mogą wynikać z zacierających się w pamięci przeszłych i odległych już wydarzeń.
Jeżeli ktoś dysponuje bardziej szczegółową i wiarygodną wiedzą i chciałby uzupełnić białe plamy w historii będziemy niezmiernie wdzięczni.

Zapraszamy do naszej galerii historycznej.
Osu!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA