Geneza ŁKKK i Kyokushin w Łodzi

nazwa po japońsku i logo łkkkŁódzki Klub Karate Kyokushinkai jest obecnie jedynym kontynuatorem tradycji tej sztuki walki w Łodzi. Posiada licencję Polskiego Związku Karate. Początki jego istnienia datowane są na połowę lat 70-tych. Na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat klub przeżywał zarówno wzloty jak i upadki. W latach 70-tych i 80-tych nastąpił okres wielkiego rozwoju, kiedy liczba ćwiczących sięgała prawie 1000 osób, a adepci karate ćwiczyli swoje umiejętności w kilkunastu grupach treningowych o różnym poziomie zaawansowania. Klub prowadził także treningi Tai Chi, Samoobrony, Ju Jitsu, Aikido, Boksu oraz Tańca Towarzyskiego. Wybrana grupa zawodników mogła korzystać z dodatkowych zajęć na siłowni. Przy klubie prowadzono także wielobranżową działalność gospodarczą. Wypracowane środki przeznaczane były na wspieranie statutowej działalności ŁKKK. Liderem klubu był w tamtym czasie sensei Jerzy Boretti, który aktualnie pełni w klubie funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Kiedy następcą sensei Jerzego został sensei Maciej Sokołowski obszar i zakres działalności klubu prowadzone były w zdecydowanie mniejszym zakresie. Obecnie trzon Łódzkiego Klubu Karate Kyokushin stanowią ich uczniowie, którzy z wielkim powodzeniem starają się odbudować dawną pozycję Kyokushin w tym mieście. Decydujące role w Zarządzie klubu i Komisji Rewizyjnej od początku jego istnienia odgrywają osoby, które związane są z Karate Kyokushinkai w Łodzi od lat siedemdziesiątych.

W okresie odbudowy karate kyokushin w Łodzi po roku 2007, szczególnie należy docenić następujące osoby: sensei Konrada Stolarka, sensei Sławomira Rybińskiego, sensei Jerzego Boretti, sensei Huberta Figlaka, senpai Tomasza Kurzaja, senpai Pawła Grabarę.

W 2010 roku Łódzki Klub Karate Kyokushin został członkiem Polskiej Federacji Karate Kyokushin, jednocześnie wstępując w szeregi największej organizacji karate na świecie World Karate Organization NPO Shinkyokushinkai pod kierownictwem byłego mistrza świata shihan Kenji Midori.

Aktualnie główne Dojo ŁKKK mieści się w samym centrum miasta w Łódzkim Domu Kultury na ul.Traugutta 18 naprzeciwko dworca ŁÓDŹ FABRYCZNA. Klub prowadzi zajęcia dla wszystkich grup wiekowych i stopni wtajemniczenia.Dla dzieci od piątego roku życia, młodzieży, dorosłych i seniorów.Dla grup początkujących, średnio zaawansowanych, zaawansowanych oraz zawodników.