Mistrzostwa Wielkopolski-Turek 26.05.2018

Mistrzostwo Wielkopolski zdobyte-Turek 26.05.2018

 

W sobotę 26.05.2016 ‘kolebka polskości” okazała się dla nas bardzo gościnna. Dziękujemy zatem organizatorowi za możliwość uczestniczenia po raz pierwszy w cyklicznych zawodach oraz możliwość przeżycia wielu sportowych emocji i spektakularnych chwil na Tatami.

Rywalizację na Tatami rozpoczęli Nela i Adrian w konkurencji kata. Po dwóch turach rywalizacji Adrian wywalczył II miejsce, natomiast Nela III stopień podium.

Mistrzem Wielkopolski w swojej kategorii kumite został Wiktor, który dzierży miano niepokonanego już w trzecim turnieju z rzędu. Większość walk kończył przed upływem regulaminowego czasu walki. Nie inaczej było i tym razem. Dwie pierwsze walki właśnie tak zakończył. Jedynie w walce finałowej musiał stoczyć pełną rundę czasu podstawowego z bardzo wymagającym zawodnikiem z Tarnowskich Gór. Zadecydowało kopnięcie mawashi geri na strefę jodan, po którym Wiktor otrzymał wazari.

Z występu pozostałych zawodników ŁKKK w formule kumite, także jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni, za godne reprezentowanie łódzkiego karate kyokushin na arenie ogólnopolskiej. Po raz kolejny wykazali się odwagą  i wolą walki do ostatnich sekund. Duża wola walki zaowocowała zdobyciem brązowego medalu także przez Antka. Tym razem mniej szczęścia miał Filip. Przy bardzo wyrównanej walce z niewygodnym przeciwnikiem cięższym o 6 kg, doznał niestety kontuzji i nie był w stanie kontynuować pojedynku w drugiej części dogrywki.

Jak zawsze bardzo dziękujemy za wsparcie i doping naszych najwierniejszych fanów w osobach rodziców.

Walki z turnieju oraz występy w konkurencji kata są dostępne na kanale YouTube ŁKKK. Natomiast większa liczba zdjęć z zawodów jest w naszej klubowej galerii na witrynie internetowej klubu. Osu!