Seminarium Karate Kyokushin: Warszawa 27-29 sierpnia 2010

Szanowni klubowicze miło nam poinformować, że ŁKKK przystępując do Polskiego Zrzeszenia Karate Kyokushin został członkiem World Karate Organization NPO pod kierownictwem byłego mistrza świata shihan Kenji Midori. WKO jest obecnie największą organizacją karate kyokushin na świecie zrzeszającą ponad 75 krajów. Ze względu na fakt wstąpienia w jej szeregi  większości polskich klubów, w dniach 27-29 sierpnia w Warszawie odbyło się międzynarodowe seminarium Karate Shin Kyokushin. Jedna z najważniejszych dla tej dyscypliny sportu imprez w tym roku została zorganizowana przez Polskie Zrzeszenie Karate Kyokushin i Bielański Klub Karate Kyokushin. Łódzki Klub reprezentowali sensei Konrad Stolarek oraz senpai Sławek Rybiński i senpai Maciej Jończyk.

Celem dorocznego spotkania były mistrzowskie treningi najlepszych zawodników kraju i świata z udziałem mistrzów świata kategorii open Donata Imbrasa i Norichiki Tsukamoto.

Kenji Midori Prezes WKO:
„Tegoroczne seminarium w Warszawie jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń karate w Europie. Przeprowadzone treningi przyniosły nowe umiejętności i przygotowywały zawodników do przyszłorocznych Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata 2012 w kategorii open. Spodziewam się, że polscy zawodnicy znajdą się w czołówce obu turniejów”

Mariusz Mazur, Sekretarz PZKK:
„Zorganizowaliśmy międzynarodowy meeting dla ponad trzystu osób z udziałem najlepszych zawodników i trenerów z dziesięciu krajów. Rozmach imprezy, wymiana doświadczeń i umiejętności oraz udział samego Prezesa WKO Kenji’ego Midori’ego sprawił, że cały świat związany z karate zwrócił w ten weekend oczy na Polskę. Dzięki podobnym działaniom do PZKK przystąpiły już największe polskie kluby karate. Działamy wspólnie z WKO najprężniejszą organizacją międzynarodową, do której zdecydowaliśmy się przyłączyć ze względu na przejrzyste i demokratyczne zasady działania oraz sprecyzowany cel: włączenie karate do dyscyplin olimpijskich. ”

Podczas spotkania, oprócz seminarium i walk, odbyły się treningi i pokazy otwarte dla szerokiej publiczności z udziałem wszystkich uczestników. W niedzielę na Pl. Zamkowym widowiskowy trening dla trzystu zawodników poprowadził Kenji Midori. Organizacja treningu w centrum miasta miała na celu przyciągnięcie uwagi publiczności i popularyzację tej dyscypliny sportu.

Mariusz Mazur, Sekretarz PZKK:
„Mamy nadzieję, że wspaniała atmosfera, którą mieliśmy na spotkaniu udzieliła się tym, którzy mieli okazję nas zobaczyć w plenerze i będziemy mieć coraz więcej ćwiczących karate Shin Kyokushin w Polsce. Nie wszyscy wiedzą, że polscy zawodnicy to światowa czołówka, posiadamy ogromny potencjał talentu i waleczności. Mistrz Oyama – twórca karate Kyokushin powiedział kiedyś, że są tylko dwa narody na świecie, które z takim poświęceniem i duchem potrafią pięknie walczyć: Japończycy i Polacy”. PZKK dąży do zmaksymalizowania potencjału tego sportu, tak aby dla wszystkich organizacji odbywały się jedne – prestiżowe Mistrzostwa Polski w karate kontaktowym, nie zaś, jak dotychczas, kilka odrębnych turniejów.
Zapraszamy do galerii