Seminarium z Jimmie Collin i Csenge Szepesi-09.2013

Senpai Maciek, Hubert i Wiktor wzięli udział w dwudniowym seminarium kumite dla członków Tomasz Basiak Shinkyokushinkai Team (WKO Tomasz Basiak Branch) i karateków z innych branch. Tym razem mieli okazję poznać różne sposoby szkolenia, a także kombinacje i walki według szwedzkiej i węgierskiej szkoły kyokushin.

Na zaproszenie sensei Tomasza Basiaka , w Grodzisku Mazowieckim , sensei Jimmie Collin i shihan Mangus Hanssen ze Szwecji dzielili się swoją wiedzą wśród 47 uczestników prowadząc zajęcia w pierwszym dniu seminarium (dzień szwedzki). Nasi goście pokazali wiele przydatnych kombinacji w kumite, zwłaszcza Kakato geri i mawashi geri. Ponadto zwrócili uwagę na ruch i zachowanie odpowiedniej odległości w czasie walki. Szwedzki dzień zawierał trzy treningi które zostały poświęcone wyłącznie kumite – pracy na tarczach, kombinacjach i walce. Łącznie każdy z uczestników stoczył ponad 30 walk!

Drugi dzień został zdominowany przez węgierski zespół: sensei Csenge Szepesi i shihan Zoltan Polacsek. Pierwsze szkolenie zostało przeprowadzone przez tegoroczną Mistrzynię Europy sensei Csenge. Skupiła się na elementach związanych z kopnięciami takimi jak mawashi geri jodan, ushiro geri jodan i uchi mawashi geri. Sensei Csenge wskazała na prawidłowy ruch bioder i prawidłową pozycję ciała podczas wykonywania kopnięć.

Shihan Zoltan Polacsek przeprowadził drugą sesję treningową. Główne punkty uwzględniały tradycyjne aspekty Karate Kyokushin. Pokazał wiele metod wzmocnienia i hartowania naszego organizmu. Nasz gość pokazał również wiele ćwiczeń, które wykorzystuje do przygotowania zawodników do walki. Co więcej, uczestnicy seminarium mogli dowiedzieć się ciekawych metod osłabiania przeciwnika, w szczególności poprzez atakowanie wrażliwych miejsc ciała.

Warto wspomnieć, że w seminarium wzięli udział przedstawiciele następujących dojo Shinkyokushinkai z Grodziska Mazowieckiego, Warszawy, Wałbrzycha, Katowic, Ełku, Ostrołęki, Tarnowskich Gór, Łodzi i Radzymina. Goście którzy wzięli udział w imprezie zorganizowanej przez sensei Tomasza Basiaka to m.in. także sensei Jacek Baranowski (BC) z Wałbrzycha, prezes Polskiego Shinkyokushinkai i shihan Remigiusz Karpiński (CR i BC) z Ełku .
Podsumowując warto powiedzieć, że seminaria, które są organizowane w Grodzisku Mazowieckim i Warszawie przez Tomasz Basiak Shinkyokushin Team zawsze goszczą najlepszych europejskich instruktorów Shinkyokushinkai i stały się już tradycją na Mazowszu , a nawet w skali całego kraju .

Osu!