Sensei Piotr uczestniczył w Międzynarodowym Seminarium Karate Kyokushin

W ostatnim tygodniu marca, Sensei Piotr uczestniczył w międzynarodowym seminarium karate kyokushin, które odbywało się w słonecznej Grecji. Sensei Piotr wyjechał wspólnie z członkami swojego macierzystego Klubu Karate Kyokushin z Inowrocławia, którego Prezesem jest Sensei Daniel Gorczyca.  

Poniżej prezentujemy krótką relację Sensei Piotra z pobytu. Osu!

„W dniach 23-26 marca miałem okazję uczestniczyć w seminarium, którego głównym gościem był prezydent federacji Kyokushin Kan Kancho Hatsuo Royama. Wydarzenie to stało na wysokim poziomie. Zarówno pod względem organizacyjnym jak i merytorycznym. Przez trzy dni ćwiczyliśmy i analizowaliśmy każde z czterech fundamentów karate: iken, kihon, kata i kumite. Kancho podkreślał, że karate jako sztuka walki ma być oparta o jej podstawy, a nie jedynie o system walki bazujący na ćwiczeniu kombinacji. „One punch one victory” – hasło, które w dużej mierze było motywem przewodnim owego seminarium. Oczywiście mam tutaj na myśli wszystkie te techniki, które mieszczą się w kanonie walki sportowej. Podstawową rolę odgrywa tutaj praca, kontrola całego ciała, tak aby ostateczny rezultat był jak najbardziej skuteczny.
Gorąco zachęcam wszystkich, którzy mają możliwość do uczestnictwa w takich wydarzeniach. Pozwalają one na nowo spojrzeć na pewne aspekty drogi, którą obraliśmy ”