I Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin/Kyokushin dla Dzieci i Młodzieży-Końskie 10.2014

Około 260 uczestników, 28 kategorii wagowych z podziałem na wiek startujących, kilkanaście klubów karate Shinkyokushin z Polski, pokazy karate i nie tylko. Oto krótka wizytówka I Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin dla Dzieci i Młodzieży w Końskich który odbył się w dniu 26.10.2014 r. Nasz klub reprezentowała rekordowa liczba 14 zawodników i wszyscy zasłużyli na szczególne słowa uznania. W walkach dzieci zawsze można było liczyć na duże zaangażowanie, wielkie serce, radość ze zwycięstwa i łzy po porażkach. Nie inaczej było i tym razem. Już sama decyzja o podjęciu rywalizacji na tatami w formule kumite to wielkie zwycięstwo nad swoimi obawami, słabościami i niepewnością. Wyróżnić należy szczególnie tych, którzy po raz pierwszy wzięli udział w zmaganiach turniejowych i osiągnęli duży sukces. Są to senpai Tymon Czajka kategoria 6-7 lat i senpai Damian Jankowski kategoria 14-15 lat. Tymon wywalczył srebrny medal natomiast Damian brąz. Na słowa uznania zasługuje także debiutant Adrian Lemieszewski z kategorii 8-9 lat, który zwyciężył w dwóch pojedynkach. Jednak dwa zwycięstwa osiągnięte w bardzo efektownym stylu nie zapewniały w tym przypadku nawet wejścia do pierwszej czwórki turnieju ponieważ była to bardzo licznie obsadzona kategoria. Aby znaleźć się w finale należało wygrać cztery pojedynki. Na szczególne podkreślenie zasługuje również fakt, iż w pierwszej ósemce w kategorii 6-7 lat chłopców znalazło się trzech zawodników z naszego klubu: Damian Gajek, Adrian Cieślak i wspomniany wcześniej Tymek, który ostatecznie zdobył srebrny medal. Pozostałym chłopcom zwyczajnie zabrakło szczęścia.

Tym razem laury zwycięstwa odebrali senpai Maciej Rożniata, I miejsce w kategorii 14-15 lat i Przemysław Więckowski I miejsce w kategorii 12-13 lat. Obydwaj pokazali wielkie serce do walki i determinację w dążeniu do sukcesu, a ciężka praca na treningach została wynagrodzona.

W klasyfikacji drużynowej ŁKKK uplasował się na piątym miejscu. Zmagania turniejowe trwały cały dzień od godziny 10.00 do godziny 19.00.Jeszcze raz wielkie słowa uznania i pokłony dla zwycięzców i pokonanych.